Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Neden Konuları Silmiyorum ?

[GM]KargameL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [GM]KargameL está offline Super Moderator
    Thanks
    8

Neden Konuları Silmiyorum ?

Arkadaşlar birkaç gündür forumda hack olayı ile ilgili konular var ve fazla karışmadan izliyorum, konuları silmiyorum ki herkes tartışsın kimsede şüphe kalmasın..
    Öncelikle şunu belirteyim ilk user tablosunu çaldırdığımızda sunucunun windows güncel update yapılmamasından kaynaklandı. Eskiler bilir update yapıp reset atarak gece oyun birkaç kez kapalı kalmıştı bizde otomatik update kapatmıştık ancak sonradan manuel yapmayıda unuttuk. İlk olayda güncellemeleri yaparak normale döndük ve size bilgileri değişin dedik. Değişen değişti charını kurtardı. Sonra güncelleme yapıldı herşey normal dediğimizde bu lavuk yeni bir açık bulara 14 ocakta yine girdi. Yaptığımız araştırmalarda bu windows açıklamalarının bazı forum sitelerinde paylaşıldığını gördük güncellemeleri otomatik düzeye çıkardık. O tarihten bu yana da herhangi bir sızma yapılmamıştır.
    Bu veledin yaptığı user tablosunu indirip md5 kodlu şifreleri yine internetten indirdiği md5 kırıcı ile çözmesidir. Tabloda char bilgisi olmadığı için ya tesadüf bir id ye girer, yada oyundan itemleri sağlam olanların id lerini öğrenip onlara yoğunlaşır. Israrla id istenmesinin sebebi budur. Yani sunucuya girerek anlık yapılan işlemler yoktur. Sadece indirilen bir tablo vardır. O tabloda id, md5 kodlanmış şekliyle şifre, email ve gizli yanıt ile giriş yaptığı ip kayıtları gibi bilgiler vardır. O tabloda char ve item bilgileri yoktur..
    Zaten dikkat ederseniz hep id öğrenilerek charlara girilmiştir ve bilgileri değişen charlara girilmesi söz konusu olmamıştır. 2 defa soyulan, yada bilgilerini değişipte soyulan oyuncu yok.. Buda demektirki sürekli girip çıktığı yer değil. Elinde bir liste var hepsi bu. Herkes değişse hiçbir yere giremez. Ancak oyunu bırakanların vs haberleri olmadığı için onlar eski bilgi ki charlarda eziktir..
    Herneyse olan oldu ve mümkün olduğunca yardımcı oluyorum. Bu yardımlar esnasında forumda adı geçenlerden, adı geçmeyipte sizin oyundan başka nickle gördüğünüz hatta yanıma çekerek konuşturduğum oyuncular var. Sizler birbirinize isimle hitap ederken ben kimsenin smini bilmem, id sini bilmem. Göz alışkanlığı ödeme bildirimlerinden aklımda kalan id ler var ancak o id lerde hangi charlar var onuda bilmem. Bu hack olaylarında kimin itemi nasıldı, kaç basmıştı bunları en iyi oyuncular bilir. Bu sebeple içinizden 10-15 oyuncu ile işbirliği yaptım. Yanıma çekerek ispiyon eden yeni nickli oyuncularda vardı. Hatta hiç görmediği bir nickli yeni oyuncuyu serverin 3-4 senelik oyuncusunun itemlerini şakır şakır sayıyordu ve şaşırıyordunuz. İşte o ve ona benzer oyuncuları dışlamayın diye yeni nick alarak bildiklerini anlattılar ve çoğu itemin kime ait olabileceğini bu şekilde tesbit ettik. Hatta telefon numarasını tesbit ederken madnuker ve xative de yanımızdaydı ama numarayı bulan oyuncunun gerçek nickini görmemişti
    Uzun lafın kısası gm oyuncu kayırıyor şeklinde düşünüpte birbirinizi fazla incitmeyin. Alt tarafı bir oyun bu ve iyi kötü 5 senedir beraberiz.. ViPSrO açıldığında doğan çocuklar seneye okula başlayacak. Az bir zaman değil bu...
    Daha nice 5 yılları birlikte geçirme dileğiyle
    Konu [GM]KargameL tarafından (02-02-2016 Saat 07:15 PM ) değiştirilmiştir.

2. The Following 2 Users Say Thank You to [GM]KargameL For This Useful Post:

maDqirL_ (02-06-2016),mosbcina (02-02-2016)

3.  
    bayramipek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bayramipek está offline Junior Member
    Thanks
    0

Cevap: Neden Konuları Silmiyorum ?

Click here to enlarge [GM]KargameL Nickli Üyeden Alıntı Click here to enlarge
    Arkadaşlar birkaç gündür forumda hack olayı ile ilgili konular var ve fazla karışmadan izliyorum, konuları silmiyorum ki herkes tartışsın kimsede şüphe kalmasın..
    Öncelikle şunu belirteyim ilk user tablosunu çaldırdığımızda sunucunun windows güncel update yapılmamasından kaynaklandı. Eskiler bilir update yapıp reset atarak gece oyun birkaç kez kapalı kalmıştı bizde otomatik update kapatmıştık ancak sonradan manuel yapmayıda unuttuk. İlk olayda güncellemeleri yaparak normale döndük ve size bilgileri değişin dedik. Değişen değişti charını kurtardı. Sonra güncelleme yapıldı herşey normal dediğimizde bu lavuk yeni bir açık bulara 14 ocakta yine girdi. Yaptığımız araştırmalarda bu windows açıklamalarının bazı forum sitelerinde paylaşıldığını gördük güncellemeleri otomatik düzeye çıkardık. O tarihten bu yana da herhangi bir sızma yapılmamıştır.
    Bu veledin yaptığı user tablosunu indirip md5 kodlu şifreleri yine internetten indirdiği md5 kırıcı ile çözmesidir. Tabloda char bilgisi olmadığı için ya tesadüf bir id ye girer, yada oyundan itemleri sağlam olanların id lerini öğrenip onlara yoğunlaşır. Israrla id istenmesinin sebebi budur. Yani sunucuya girerek anlık yapılan işlemler yoktur. Sadece indirilen bir tablo vardır. O tabloda id, md5 kodlanmış şekliyle şifre, email ve gizli yanıt ile giriş yaptığı ip kayıtları gibi bilgiler vardır. O tabloda char ve item bilgileri yoktur..
    Zaten dikkat ederseniz hep id öğrenilerek charlara girilmiştir ve bilgileri değişen charlara girilmesi söz konusu olmamıştır. 2 defa soyulan, yada bilgilerini değişipte soyulan oyuncu yok.. Buda demektirki sürekli girip çıktığı yer değil. Elinde bir liste var hepsi bu. Herkes değişse hiçbir yere giremez. Ancak oyunu bırakanların vs haberleri olmadığı için onlar eski bilgi ki charlarda eziktir..
    Herneyse olan oldu ve mümkün olduğunca yardımcı oluyorum. Bu yardımlar esnasında forumda adı geçenlerden, adı geçmeyipte sizin oyundan başka nickle gördüğünüz hatta yanıma çekerek konuşturduğum oyuncular var. Sizler birbirinize isimle hitap ederken ben kimsenin smini bilmem, id sini bilmem. Göz alışkanlığı ödeme bildirimlerinden aklımda kalan id ler var ancak o id lerde hangi charlar var onuda bilmem. Bu hack olaylarında kimin itemi nasıldı, kaç basmıştı bunları en iyi oyuncular bilir. Bu sebeple içinizden 10-15 oyuncu ile işbirliği yaptım. Yanıma çekerek ispiyon eden yeni nickli oyuncularda vardı. Hatta hiç görmediği bir nickli yeni oyuncuyu serverin 3-4 senelik oyuncusunun itemlerini şakır şakır sayıyordu ve şaşırıyordunuz. İşte o ve ona benzer oyuncuları dışlamayın diye yeni nick alarak bildiklerini anlattılar ve çoğu itemin kime ait olabileceğini bu şekilde tesbit ettik. Hatta telefon numarasını tesbit ederken madnuker ve xative de yanımızdaydı ama numarayı bulan oyuncunun gerçek nickini görmemişti
    Uzun lafın kısası gm oyuncu kayırıyor şeklinde düşünüpte birbirinizi fazla incitmeyin. Alt tarafı bir oyun bu ve iyi kötü 5 senedir beraberiz.. ViPSrO açıldığında doğan çocuklar seneye okula başlayacak. Az bir zaman değil bu...
    Daha nice 5 yılları birlikte geçirme dileğiyle
    Aga itemleri patlattıysa bu şerefsiz gitti artık onca emek. Kolay kolay geri konmuyor bir emek.
    Bir yardımın dokunursa soyulan playerlere geri başlamayı düşünüyom.

thetruth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    thetruth está offline Senior Member
    Thanks
    0

oyunun ghsi hackerdan item alıp o çalıntı itemi patlatıyor ama birşey yapıldığı yok sonra oyuncu kayırmıyorum diyorsun kim bilir kimin itemi kimin emeğiydi o . adam gelip itemini bulamadığında seni suçlucak gm farkındaysan neyse biz boşa çene çalıyoruz bakın işinize diyip kesip atıcaksın gene sonra neden olaylar olup bittikten sonra söylüyorsunuz diyorsun ilk söylediğimizde taktığın yok ki

bayramipek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bayramipek está offline Junior Member
    Thanks
    0

aynen öyle.

Thanks
    8

Click here to enlarge thetruth Nickli Üyeden Alıntı Click here to enlarge
    oyunun ghsi hackerdan item alıp o çalıntı itemi patlatıyor ama birşey yapıldığı yok sonra oyuncu kayırmıyorum diyorsun kim bilir kimin itemi kimin emeğiydi o . adam gelip itemini bulamadığında seni suçlucak gm farkındaysan neyse biz boşa çene çalıyoruz bakın işinize diyip kesip atıcaksın gene sonra neden olaylar olup bittikten sonra söylüyorsunuz diyorsun ilk söylediğimizde taktığın yok ki
    Ben kendi yaptığım çalışmaları anlattım. Bana yardımcı olurken başka işler çeviren var diyorsanız bunu bana değil onlara sorun. Forum bu yüzden var.. Ayrıca bahsettiğiniz kişiler orcun crazy orcun ve madnuker ise onlar zaten olaylar netleşene kadar banlı. Xative nin de gh yetkisi yok

Thanks
    8

Click here to enlarge bayramipek Nickli Üyeden Alıntı Click here to enlarge
    Aga itemleri patlattıysa bu şerefsiz gitti artık onca emek. Kolay kolay geri konmuyor bir emek.
    Bir yardımın dokunursa soyulan playerlere geri başlamayı düşünüyom.
    Diğer swlerde yüzde ile promosyon yapılırken ben kat kat eventler yapıyorum.. Bazı itemleri bulduk ama bazıları patlatılmış. Yine yaparız bir event telafi etmeye çalışırız. Ancak hep suçu bize atmayın.. İlk gece biz 3 kişi sabahlayıp bilgi güncelleme sayfası hazırladık ama zahmet edip kullanmayan çok kişi oldu hala da var

Thanks
    0

Click here to enlarge
    bu ss burda kalsın o zaman adam hackerdan aldğı çalıntı itemi size vermek yerine patlatmış bir de söylüyor bunu hadi onu da geçtim hackerdan çalıntı item almak da neyin kafası sorarım size başka biri bunun yaptığı yapmış olsaydı süresiz banned yemişti ama biz biliyoruz ki oyuncu kayırmak yok içimiz çok rahat (!) Click here to enlarge
    Eklenen Resim Ön İzlemesi Eklenen Resim Ön İzlemesi

maDqirL_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    maDqirL_ está offline Senior Member
    Nereden
    KUŞADASI
    Thanks
    123

Bak birader bunu sana son kez anlatıyorum Adam 20 TL ye no adv 18 staff dagger 2 h blade sword satıyordu kesin oydu bende numarasını almak amacı ile staff a atladım dedim numara gönder staff ı alayım 20 TL atayım dıye tamam dedi yanıma çektim stall actı 1 goldda çektim sonra ben göksel dedi numara vermemek için birsey talep etmedi bunu SS lemeyecekmiydi ayrıca SS alan benden korkan bana numara verirmi? nerden yaktım o itemi keşke ahmet abiye teslim etseydim suan item aldıgım için suçluyum evet ama beni charım suan temizdir ya bırakın temizi falan herseyi gectim ahmet abinin dedigi gibi oyun bu ben tekrar aynı charı toplar yine karşınıza dikilirim adam hacker piçi yüzünden eventleri bollaştıracagınıda söylüyor az bir tl ile yine itemleri temin edebiliriz. sizin sorununuz benle ise beni çekemiyorsanız bunu açık açık söyleyin bende bileyim ahmet abide charlarıma delete atsın ki ben aynı nick imi kullanabileyim char item falan umrumda degil sizin bu oyunlarınız maDnuker_ silinsin diyeyse ben charlarımı feda ediyorum buyrun silinsin... Ama ben yine Char açınca bu seferki mazeretiniz ne olacak ? düşünün sıfırdan charla tekrar item yapıyorum. siz yine bir mazeret uydurup ağlayacaksınız siz sanıyorsunuz ki benim charımın banı açılmazsa ben oyunu bırakacam ama yanlış düşüyorsunuz İnadına ViPSrO...
    Vip God Father _maDblade_

Thanks
    0

he mk he milletin emeğini geçtik senin çarların silinsin diye uğraşıyoruz he
    o yaktığın itemin sahibi gelip gmye hesap sorucak yalnız ah pardon bu arada kim gm diye sormak gerek galiba hackerdan aldığı çalıntı itemi hiç düşünmeden patlatan sen misin acaba gm ??

maDqirL_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    maDqirL_ está offline Senior Member
    Nereden
    KUŞADASI
    Thanks
    123

Sorun yaktıgım itemse aynısını basar veririm. Sen de çeneni kapatırsın ama belli ki senin sorunun item degil beni çekememezligin...
    Vip God Father _maDblade_